Dla wielu z nas ten zimowy wyjazd na narty to atrakcja i to bardzo ważna, ale to też i koszt bezpośrednio powiązany z trudami dojazdu. Mowa tu dokładnie o tym, że jedzie się na miejsce pociągiem lub własnym samochodem, a potem trzeba sporo zapłacić za te kilka nocy w lepszym hotelu, czyli w tym, z którego jest bliżej do wyciągów. Właśnie ze względu na koszt grupa studentów z Warszawy lub z Krakowa może wybrać wyjazd autem osobowym o dziewięciu miejscach siedzących, czyli pojazdem, który na dokładkę ma też bagażnik dachowy, do którego można przyczepić kilka par nart. Najlepiej jest wtedy gdy jeden z rodziców tych studentów posiada taki samochód, bo wtedy problemem staje się tylko wynajęcie tanich pokoi na ten kilkudniowy pobyt, który i tak będzie tym dość drogim.

Czy wyjazd na narty jest łatwiejszym dla kogoś bogatego?

Chyba każdy powie, że wyjazd na narty, czyli wyjazd do jednej z bardziej znanych górskich miejscowości jest opcją łatwiejszą dla kogoś z grubszym portfelem, bo ktoś taki zatrzyma się w lepszym hotelu z dodatkowymi atrakcjami, które dodatkowo też kosztują. Wiele znaczy też i to, że bogaty narciarz częściej też sobie podjedzie pod górę za pomocą kolejki linowej lub za pomocą tego większego wyciągu krzesełkowego, czyli więcej razy sobie zjedzie z góry w ciągu jednego dnia. Bogatsi ludzie też o wiele częściej jeżdżą sobie na nartach, a nawet pobierają lekcje tej wyczynowej jazdy na nartach. Dlatego mogą mieć też wyższe umiejętności i na dokładkę wybierać trudniejsze trasy od innych miłośników białego szaleństwa, a po tych wszystkich zabawach na dokładkę skorzystać z usługi hotelowego masażysty, czyli dla ludzi bogatych taki typowy wyjazd na narty jest też i tym pełniejszym atrakcji, bo mogą sobie więcej zafundować. Ludzie bogaci mają też swoich asystentów i zastępców, którzy dbają o ich sprawy zawodowe, wtedy gdy są na nartach lub łączą wypad na narty z odnową biologiczną w jednym z lepiej znanych górskich kurortów. Właśnie z tych przyczyn ludzie, którzy odnieśli zawodowy sukces mają łatwiej.

Towarzystwo, jeśli chodzi o wyjazd na narty?

Wyjazd na narty z kimś to rzecz jasna uatrakcyjnienie, bo samemu można sobie zjeżdżać z góry od rana do wieczora, ale jeśli wybrało się tam z przyjaciółmi to także postawiło się na atrakcje, czyli na rozmowy, na rywalizację jeśli chodzi o szybkie zjazdy na nartach i na towarzystwo wieczorami. Dla wielu z nas taki wspólny wyjazd na narty to też rozbicie kosztu na te pięć lub osiem osób, czyli razem wychodzi taniej i co najważniejsze na więcej osób też rozbija się te istotne sprawy, takie jak wyżywienie w miejscu pobytu i poza nim. Znalezienie taniego miejsca pobytu to też bardzo ważna sprawa, ale kluczowe znaczenie maja też atrakcje dodatkowe, czyli coś takiego jak zwiedzanie jaskiń lub spacery po najbliższej okolicy, bo czas tej jazdy na nartach się kończy po kilku godzinach. Potem rzecz jasna trzeba nieco wypocząć i zjeść dobry obiad, a po obiedzie zaczyna się już robić ciemno i dlatego znaczna część tras narciarskich odpada. Pozostają natomiast spacery i różnego rodzaju zabawy z towarzystwem, które tez są formą urozmaicania czasu wolnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj