Odpowiedź dotycząca rejsów okolicznościowych, czyli „Czy warto zdecydować się na tego typu rozwiązanie?”. Rzecz jasna nie jest odpowiedzią prostą, bo tu nie chodzi jedynie o zasobność portfela, ale też i o to, czy dostatecznie atrakcyjna jednostka pływająca jest opcją osiągalną w konkretnej okolicy. Te lepsze jednostki pływające można w przypadku kraju takiego jak Polska wynająć na większych rzekach w kraju, na tych wyjątkowo atrakcyjnych jeziorach Mazurskich i nad morzem. Kluczowe znaczenie ma też i to, że te łodzie, czy też większe statki wynajmuje się na godziny lub na dni, czyli jeśli w grę wchodzi dłuższy termin to można liczyć na rabat w wypożyczalni, bo te atrakcyjniejsze jednostki pływające wynajmuje się na wesela lub po to by w ciekawych okolicznościach podpisać ważną umowę.

Czy opłaca się wynająć sporą łódź z żaglem?

Dla wielu z nas spora łódź z żaglem jest opcją wybitnie atrakcyjną, choćby ze względu na majestatyczność i na to, że nie ma silnika, czyli nie potrzeba paliwa, po to by krążyć po sporym jeziorze. Minus natomiast tkwi w tym, że trzeba mieć doświadczenia żeglarskie lub na czas takiej imprezy okolicznościowej wynająć kogoś, kto ma takie doświadczenie, po to by wszystko poszło gładko. Niektórzy też nie odczują przyjemności z żeglowania, bo łączenie nawet skromnej imprezy okolicznościowej z żeglowaniem nie jest opcją atrakcyjną dla każdego, bo goście zajęci żeglowaniem nie będą pić napojów z alkoholem z oczywistych względów. W tym rzecz jasna tkwi pewnego rodzaju istotny minus, ale nie dla każdego, bo raz na jakiś czas żagle można zwinąć i stanąć na kotwicy, po to by goście mogli pochodzić po sporej żaglówce bez obaw. Goście też mogą wyskoczyć z takiej żaglówki do jeziora, po to by popływać i to właśnie wtedy gdy pogoda dopisuje, choć nie każdy możliwość tę uzna za atrakcyjną, bo nie każdy jest gotowy na coś takiego i właśnie z tej przyczyny wielu preferuje spore łodzie z silnikiem spalinowym, bo one nie mają ożaglowania i chodzi się po nich o wiele wygodniej.

Czy spora łódź z silnikiem jest opcją idealną jeśli chodzi o imprezy okolicznościowe?

Większe jednostki nawodne napędzane silnikiem spalinowym to już nie to samo co łodzie motorowe. Mowa tu dokładnie o tym, że w ich przypadku kołysanie na rzece, czy też na większym jeziorze jest niemal nie odczuwalne i dlatego nadają się na wesela i na inne rodzaje imprez okolicznościowych z większą ilością gości. W przypadku tych jednostek pływających też dostępne są wszelkie atrakcje związane z wypoczynkiem nad wodą, ale nie każdy musi skorzystać z rozrywki tego typu. Wiele znaczy także i to, że taka impreza okolicznościowa może potrwać dłużej, czyli więcej niż kilka godzin, bo na większej jednostce pływającej można nocować i w tym tkwi jej urok, a klimatyczna impreza nie będzie powiązaną tylko z jedną lokalizacją. Natomiast wadą tej opcji jest koszt, bo taki niewielki statek wynajmuje się wraz z załogą, a dal konkretnej firmy wypożyczającej ta jednostka pływająca w skali dnia musi przynieść znaczny zysk i właśnie dlatego taka pływająca impreza okolicznościowa nie jest atrakcją osiągalną dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj