Wakacje są wspaniałym, beztroskim czasem w roku. Spędzając miło czas w różnych zakątkach świata, chcielibyśmy zabrać do domu, chociaż kawałek lata. Kupując pamiątki z wakacji mamy nadzieję, że będą one nam przypominały słoneczne dni spędzone na samych przyjemnościach. Wyjeżdżając na urlop zastanówmy się, co chcielibyśmy przywieźć, aby na miejscu nie ulegać pokusom i nie wydać małej fortuny na niepotrzebne przedmioty.

Gdzie kupić pamiątki z wakacji?

Wyjeżdżając na urlop do turystycznych miejscowości, z pewnością natkniemy się na całe aleje wypełnione małymi budkami sprzedającymi pamiątki. Magnesy, kubki, otwieracze do piwa, maskotki… Wiele przedmiotów, które kuszą krzykliwymi kolorami, wesołym, letnim designem. Są jednak w większości kiczowate i zupełnie nam niepotrzebne. Sami musimy zadać sobie pytanie, czy warto kupować kolejną deskę do krojenia, która od tej kupionej w sklepie różni się wygrawerowaną nazwą turystycznej miejscowości? Czy na pewno potrzebujemy jeszcze jednego kubka produkowanego masowo w Chinach? Jeśli zależy nam, aby nasza pamiątka z wakacji nie była kiczowatym, kiepskiej jakości przedmiotem, z którym po powrocie nie wiadomo co zrobić, warto udać się na poszukiwanie lokalnych rzemieślników, rękodzielników.

Pamiątki na lata, nie na lato.

Kupując ręcznie szytą chustę, własnoręcznie wypalane naczynia czy lokalną biżuterię mamy pewność, że jest to produkt wysokiej jakości. Takie przedmioty będą unikatowe, piękne i trwałe. Nie znudzą nam się po jednym sezonie. Będziemy mieli także świadomość, że wspomogliśmy lokalny rynek, a produkcja naszej pamiątki była etyczna i z poszanowaniem środowiska naturalnego. Rękodzielnicy wykorzystują naturalne materiały, a styl ich prac artystycznych jest oparty na wielowiekowej tradycji danego regionu.

Lokalne przysmaki – pamiątka dla duszy i ciała.

Najbardziej praktyczne pamiątki to takie, które możemy wykorzystać. Lokalne przysmaki z pewnością będą wspaniałą pamiątką dla siebie lub dla rodziny. Po powrocie do domu przywołają najlepsze wspomnienia związane z urlopem. Będąc na wakacjach spróbujmy lokalnej kuchni. Dowiedzmy się, z czego słynie region do którego wybraliśmy się w podróż. Może znajdziemy przepyszne sery, miody, a może nieznane nam smaki powideł czy innych przetworów. Może odkryjemy fantastyczne słodycze, ciastka, cukierki. Taka pamiątka będzie wspaniałym przedłużeniem urlopu i dostarczy nam wielu wrażeń w domowym zaciszu. Ciekawą pamiątką z wakacji z kategorii kulinarnej może być także miejscowy alkohol. Sprawdźmy, czy w okolicy nie ma lokalnego browaru bądź czy produkowane są miejscowe nalewki.

Pocztówka – mała pamiątka.

Miłą pamiątką z wakacji będzie z pewnością pocztówka. Napiszmy kilka słów do samego siebie i wyślijmy z miejsca wakacji. Gdy przyjedziemy do domu i dostaniemy kartkę wysłaną przez siebie, powrócą do nas przyjemne, urlopowe wspomnienia. Możemy założyć kolekcję takich pocztówek i w chwilach tęsknoty za latem urządzać sobie seanse wspomnień. Pocztówka to mała pamiątka, której produkcja nie szkodzi środowisku i nie trzeba jej dźwigać w bagażu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj