Planujesz wymarzoną podróż? Nie wiesz od czego zacząć? Na pewno przyda Ci się kilka wskazówek. Często tylko marzymy o podróży życia. Nie mamy odwagi, czasu, pieniędzy aby ją zrealizować. Snujemy miliony myśli jakby ona wyglądała, gdzie byśmy pojechali. Nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy spokojnie siąść i opracować plan aby nic nie zaskoczyło nas w takcie spędzania urlopu.

Cel podróży – od tego należy zacząć

Zacznijmy od określenia punktu docelowego naszej podróży. Określmy miejsce, w którym odbędziemy wymarzony urlop. Morze, góry a może drugi koniec świata? Wybór jest zawsze indywidualny – kierujmy się naszymi preferencjami a także budżetem, który posiadamy. Choć jeśli jesteś typem ryzykanta, znasz języki albo podróżujesz z kimś kto je zna – możesz ryzykować bardziej i rzucić się na tzw. głęboką wodę. Wszystko w Twoich rękach!

Transport – auto, autostop a może samolot?

Jest na prawdę wiele rozwiązań związanych z wyborem transportu. Wszystko zależy od czego czy postawisz na koszty, wygodę a może przygodę? Transport należy dostosować do odległości miejsca, w którym planujemy się zatrzymać.

  • Samolot będzie najszybszym rozwiązaniem – choć nie tanim. Weźmy pod uwagę również międzylądowania, które mogą wystąpić. Sprawdźmy to.
  • Podróż autem może być problematyczne jeśli kierowców jest mało – a cel naszej podróży jest bardzo odległy. Należy pamiętać, że nie w każde miejsce na świecie jesteśmy w stanie dojechać samochodem.
  • Autostop – dla osób znających język i lubiących adrenalinę – czemu nie? Choć na taki rodzaj transportu, prawdopodobnie będziesz musiał/a poświęcić najwięcej czasu. Ważne jest również zaopatrzenie się w rzeczy, które pomogą Ci przetrwać noc – jeśli nie uda Ci się znaleźć transportu. Jest to najbardziej ryzykowny pomysł. Jest realny ale jeśli podróżujesz sam/a lub minimum z jedną osobą. Nikt nie zabierze ze sobą kilku osób na raz.
  • Pociąg – wygodny rodzaj transportu, który będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają własnego auta lub nie chcą go prowadzić w drodze na wymarzoną podróż. Dobrze sprawdzi się w niedalekich trasach. Na drugi koniec świata, ciężko będzie Ci się dostać samymi pociągami.

Wybór hotelu/pensjonatu/domku – na co należy zwrócić uwagę?

Dobór dobrego noclegu to podstawa. Lubimy wygodę za nieduże pieniądze. Jednak jeśli ma to być Twoja podróż marzeń – jest to bardzo ważny czynnik. Zwróć uwagę czy miejsce, w którym chcesz się zatrzymać oferuje jakiekolwiek posiłki i dobierz je do swoich upodobań. Jeśli nie chcesz posilać się w hotelu, sprawdź opinie na temat miasta – co i gdzie warto zjeść. Opinie na temat hotelu/pensjonatu/domku, który wybrałeś/aś są bardzo ważne – poświęć czas aby poczytać co sądzą inni ludzie na jego temat.
Jeśli podróżujesz autem sprawdź czy oferują parking i czy jest on dodatkowo płatny. Jeżeli w twojej „załodze” są małe dzieci – dopytaj czy będą dla nich udogodnienia w kwestii łóżeczka czy dostawki. Podróże z naszymi pociechami są ciekawe i pełne ruchu – zapewnij dziecku miejsce, w którym będzie mógł się bawić gdy będzie mu się nudzić. Może to być plac zabaw, animator lub wszelakiego rodzaju atrakcje na mieście.

Do każdego punktu podejdź poważnie ale z luzem, nie potrzebny jest dodatkowy stres, że coś pójdzie nie tak i zniszczy ci humor. Sprawdź również jaka pogoda panuje i jakie anomalia pogodowe mogą wystąpić w miejscu, do którego zamierzasz wyjechać. Pomocne to będzie w doborze ubrań, które zabierzesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj