Pytanie o to jak spakować bagaż wydaje się banalnie proste, jednak odpowiedź nie koniecznie musi być jednoznaczna. Pakujemy się do walizki, rozmiar i waga bagażu jest ograniczona lub mamy tylko plecak, dodatkowo linie lotnicze poprzez minimalizację bagażu podręcznego uniemożliwiają nam bez dodatkowej opłaty pakowanie się do dużych walizek. Jednak wystarczy tylko kilka sposobów ułatwiających pakowanie, aby przed wyjazdem zrobić to szybciej i skuteczniej, a po powrocie uniknąć rozczarowania, że połowa z rzeczy nie została używana.  Oto kilka porad, które pomogą w pakowaniu bagażu i oszczędzą wielu niepotrzebnych nerwów.

Zrób listę potrzebnych rzeczy

Wystarczy usiąść na chwilę, skoncentrować myśli i rozpisać w podpunktach czego będziemy potrzebować na wyjeździe. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i unikniemy sytuacji, gdy w drodze do celu przypomni się nam, że o czymś zapomnieliśmy. Lista którą stworzymy pakując bagaż może być uniwersalna i przydać się podczas kolejnych podróży. Wystarczy tylko rozpisać wszystko w podpunktach i odhaczać pakując do walizki lub plecaka.

Pakując mniejszy bagaż warto przygotowaną już listę podzielić na dwie części: konieczne i chcę zabrać. W „koniecznych” umieść wszystkie dokumenty, kosmetyki, bieliznę i ubrania, bez których nie da się spokojnie funkcjonować i wypoczywać. Metodą eliminacji większość rzeczy z kategorii „chcę zabrać” wypakuj z bagażu, gdyż prawdopodobnie będą zbędne i nie zostaną użyte podczas wyjazdu.

Spakuj miniaturowe wersje kosmetyków

W większości drogerii i supermarketów dostaniemy miniaturowe wersje kosmetyków, które znacznie zmniejszą rozmiar pakowanej do bagażu kosmetyczki. W celu uniknięcia wydawania zbyt dużej kwoty na miniaturki, wystarczy zaopatrzyć się w mniejsze pojemniki i atomizery i przelać do nich to z czego korzystamy na codzień w dużych butelkach. Należy pamiętać, że w bagażu podręcznym przewozić możemy płyny o pojemności do 100 ml. Warto również przed ostatecznym zamknięciem kosmetyczki sprawdzić, czy każda butelka jest odpowiednio dokręcona, aby uniknąć rozlania któregokolwiek z produktów.

Roluj ubrania zamiast składać

Wielu z nas intuicyjnie składa ubrania podczas pakowania bagażu, jednak składanie wszystkiego w równą kostkę zbędnie zajmuje przestrzeń w walizce. Rolując ubrania nie tylko zaoszczędzimy miejsce, ale także unikniemy niepotrzebnych zagnieceń.

Zostaw troszkę wolnego miejsca

Gdy jesteś już na upragnionych wakacjach lub w nowym miejscu podczas podróży służbowej zawsze pojawia się pokusa kupienia pamiątek. I nic w tym złego, jednak jeśli zapakujemy walizkę po brzegi nie będzie możliwości, żeby je ze sobą zabrać. Zostawiając wolną przestrzeń podczas pakowania bagażu nie będziemy musieli rezygnować z kupowania prezentów czy pamiątek. Dodatkowo gdyby sytuacja zmusiła nas do szybkiego i nieprzemyślanego zapakowania walizki moglibyśmy się nieźle nagimnastykować, żeby znowu wszystko pomieścić, a pozostawiona wolna przestrzeń pozwoli wtedy na niewielki nieład.

Układaj rzeczy

Ułożenie rzeczy w odpowiedniej kolejności ułatwi nie tylko podróż, ale również może umilić pierwsze chwile w miejscu docelowym. Na dno warto włożyć duże i ciężkie rzeczy przekładane lżejszymi jak np. ręcznik, bielizna. Na samej górze, pod ręka powinniśmy mieć nie tylko przekąski na czas podróży, ale również wszystkie dokumenty i elektronikę. Dodatkowo pakując bagaż, w górnej części warto umieścić kosmetyczkę i rzeczy do spania, po całodziennej podróży mogą okazać się jak najbardziej przydatne pod ręką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj