Podróże z dziećmi zawsze wiążą się z zabraniem sporej ilości rzeczy, nawet tych „na zaś”. Nigdy nie wiemy co może nam się przydać i jaka sytuacja nas zaskoczy – dlatego staramy się zabezpieczyć na wszelkie możliwe sposoby. Ale spokojnie! Nie wpadajmy w panikę. W ciągu naszej podróży na pewno znajdziemy jakiś sklep/ stację benzynową, na której zaopatrzymy się w rzeczy, które totalnie wyleciały nam z głowy.

Komfort i bezpieczeństwo naszych dzieci – to najważniejsze!

Najważniejszym elementem bezpieczeństwa i wygody naszych dzieci są foteliki – jeżeli dziecko jeszcze ich potrzebuje. Czas naszej podróży w tej kwestii nic nie zmienia. Krótka czy długa podróż wiąże się z tym, że musimy zapewnić dziecku komfort. Najlepiej sprawdzają się foteliki, które można rozłożyć, gdy dziecko chce zrobić sobie drzemkę. Nie wygodnie i przede wszystkim nie bezpiecznie jest gdy małe dziecko śpi na siedząco, ponieważ nie kontroluje swojej lecącej w przód główki podczas snu.
Przy starszych dzieciach wystarczy zapewnić im dobry fotelik, i poduszkę aby mogły komfortowo spędzić podróż – podczas snu również. Starszaki również mogą borykać się z bolącymi nogami – nie dosięgają jeszcze do spodu auta aby mogły oprzeć nóżki. Idealnym rozwiązaniem są specjalne podesty montowane do każdego typu aut.

Jeść, pić, siku! – Udręka każdego rodzica w podróży

Gwarancją udanej i spokojnej podróży jest zapewnienie dziecku m.in przekąsek i napojów. Każdy rodzic wie, że jeszcze nie ruszymy spod domu, słyszymy: ,,Mamo/tato pić, jeść, siku!”. W planie naszej podróży i podczas pakowania się wystarczy pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejszymi z nich jest woda – zwłaszcza gdy planujemy naszą podróż latem. Sprawdźmy, gdzie na naszej trasie znajdują się stacje benzynowe czy jakiekolwiek inne sklepy, które mogą „uratować sytuację”. Dla dzieci, które korzystają na co dzień z nocników, warto zaopatrzyć się w turystyczne nocniki – co niebywale ułatwi sprawę w załatwianiu potrzeb fizjologicznych. Dobrze jest również zabrać parę rzeczy z domu – zaoszczędzimy przy tym trochę pieniędzy i czasu na ciągłe zatrzymywanie się. Co należy wziąć? Każdy z Was doskonale wie co lubią wasze dzieci i po co najczęściej sięgają – to wasza indywidualna sprawa. Jedni wybiorą zdrowe przekąski, zaś drudzy postanowią zatrzymać się na ekskluzywny obiad.

Choroba lokomocyjna zmorą dzieci i rodziców

Wiesz, że dzieci cierpią na chorobę lokomocyjna? A może to wasza pierwsza podróż? Warto zaopatrzyć się w leki, które pomogą przetrwać podróż, gdy twoje dziecko choruje. Należy pamiętać o podaniu leku w odpowiedniej godzinie – zgodnie z ulotką i zabraniu go ze sobą. Przydadzą się również foliowe torebki, które mogą być potrzebne gdy dziecko zacznie wymiotować.

Niezbędnik każdego rodzica

Zwłaszcza w podróży z dziećmi, które ciągle brudzą ręce i buzie jedzeniem – dobrze jest mieć przy sobie chusteczki nawilżające, które w szybki sposób wyczyszczą nie tylko ręce, ale również zabrudzone siedzenie. W dzisiejszych czasach, ciężko wyobrazić sobie podróż bez włączenia dziecku bajki. Zabierz zatem laptop lub inny sprzęt, na którym dziecko będzie mogło obejrzeć ulubioną bajkę – co da ci chwilę spokoju podczas podróży. Nie zapomnij o ulubionej rzeczy twoich dzieci! Maskotka, kocyk, ulubiona poduszka – bez tego już na początku twoja podróż zamieni się w istną tragedie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj