Pakowanie, planowanie podróży to często zmora każdego z nas. Zaprzątamy sobie głowie milionami rzeczy, zamiast cieszyć się naszym wyjazdem. Obawiamy się, że zapomnimy o istotnych rzeczach. Spokojnie! Nie zamkną sklepów! Usiądź spokojnie i przemyśl co przyda się Tobie i twojej rodzinie. Nie pakuj wszystkiego w przypływie emocji – w większości z połowy rzeczy i tak nie skorzystasz.

Wolisz zapobiegać niż leczyć?

Zabierz ze sobą w szczególności te leki, które przyjmujesz na co dzień. Pamiętaj aby zapobiegawczo zabrać leki dla dzieci, które zawsze chorują w niespodziewanych momentach. Przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, leki na katar, na chorobę lokomocyjną, przeciw biegunce i inne, z których korzystacie. Nie zabieraj jednak całej domowej apteczki, na miejscu na pewno znajdziesz aptekę, gdyby czegoś Ci zabrakło. Często również w wyjazdach nad morze przydaje się wapno – pomaga na uczulenia spowodowane dużą ilością słońca.

Zwykły T-shirt, garnitur a może szpilki?

Większość z nas pakuje do walizki połowę swojej garderoby z myślą „a może się przyda” Błędna myśl! Zabierz ze sobą ulubione ubrania – te w których czujesz się atrakcyjnie ale przede wszystkim te, w których jest Ci wygodnie. Jedziesz na wakacje, nie na rewię mody! W planowaniu swojej podróży, szczególnie nad morze – należy pamiętać o zmiennej pogodzie. Zabierz ze sobą również ciepłą kurtkę i przeciwdeszczową narzutkę. Nie zapominaj o butach! Oprócz klapek, czy japonek zabierz adidasy. Warto spakować kilka eleganckich rzeczy. Kto wie co wymyśli Twój partner/partnerka? Jeśli zaproponuje Ci romantyczną kolację – nie będziesz martwić się co na siebie założyć. Nie zapomnij jednak o niezbędnych rzeczach; strój kąpielowy, ręczniki to podstawa wyprawy nad morze!

Kosmetyki – znajdź dla nich miejsce w swojej walizce!

O kosmetykach, których używasz na co dzień, raczej nie zapomnisz. Pamiętaj jednak o sporej ilości olejków przed i po opalaniu. Uchroni to twoją skórę, przed słońcem i nawilży ją gdy poleżysz na słońcu zbyt długo. Szczególnie dla kobiet – kosmetyki do włosów mogą okazać się niezbędne. Woda w morzu wysuszy twoje włosy – zadbaj o nie!

Sposób na nudę – nie zapomnij o niezbędnikach!

Leżenie na plaży bez żadnego zajęcia, może okazać się męczące. Warto zabrać ze sobą książkę, którą lubisz czytać, gry planszowe na pochmurne dni czy też karty aby urozmaicić Wasze wieczory. Jeżeli podróżujesz z dziećmi, nie zapomnij o zabraniu dla nich rzeczy, które nie pozwolą im się nudzić. Decyzja związana z tym co zabierzesz, należy do Ciebie i twoich dzieci. Sami dobrze wiecie czym lubicie „zabić nudę”.

Nie martw się na zapas, nie panikuj, że czegoś zapomnisz. Ciesz się swoim urlopem! Zapomniane rzeczy łatwo dostaniesz na miejscu. Dla własnego spokoju, spisz sobie to co chcesz zabrać i odznaczaj to co już masz w walizce. Usprawni to twoje pakowanie i sprawi, że nie zapomnisz o rzeczach dla Ciebie ważnych. Możesz również pokazać zrobioną listę reszcie uczestników wyjazdu. Niech każdy sprawdzi czy nie zapomniałaś/eś o rzeczach oczywistych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj