Londyn, kto z nas nie wybrałby się tam gdyby miał okazję? Jest to miasto kochane przez turystów przez swoje niezwykłe muzea, architekturę łączącą piękne zabytkowe budynki z wielkimi szklanymi wieżowcami i różnorodność sklepów pozwalającą na zakup wyjątkowych przedmiotów. Przyjrzyjmy się bliżej jego atrakcjom, które bezdyskusyjnie warto zobaczyć.

Najlepsze muzea w Londynie

Muzeum Historii Naturalnej

Jedno z trzech wielkich muzeów znajdujących się Exhibition Road w South Kensington. Jego kolekcja składa się aż z 70 milionów eksponatów! Nie sposób się w nim nudzić. Zwiedzając budynek będziemy mieli okazję ujrzeć kamienie szlachetne, skamieliny zwierząt z różnych okresów historycznych, ptaki, gady i wiele więcej. Nie sposób wymienić wszystkiego, co Muzeum Historii Naturalnej ma do zaoferowania.

Zadowoleni z wizyty będą wszyscy, i dorośli, i dzieci – w muzeum zobaczyć możemy wielki model Tyrannosaurusa rexa, który rusza się, otwiera paszczę i wydaje dźwięki. Na szczególną uwagę zasługuje również niesamowity symulator trzesięnia ziemi.

Muzeum ma tylko jedną wadę – nawet poza sezonem oblężone jest przez turystów, dlatego warto odwiedzać je poza weekendami i we wczesnych godzinach.

Muzeum Tate Modern

Miejsce, w którym miłośnicy sztuki współczesnej poczują się jak w domu. W kolekcji Tate Modern znajdują się dzieła wielkich malarzy takich jak Pablo Picasso czy Andy Warhol. Muzeum przechowuje dzieła datowane na 1900 rok i młodsze.

Muzeum Brytyjskie

Największe muzeum w Wielkiej Brytanii i jedno z największych na świecie zajmujące się kulturą starożytną. Oprócz imponującego budynku może pochwalić się też imponującymi zbiorami – posiada aż 8 milionów eksponatów. Do najbardziej popularnych należą:

  • Kamień z Rosetty – zabytek pisma staroegipskiego, który pozwolił na odszyfrowanie wielu hieroglifów
  • Czarny obelisk Salmanasara III – pomnik upamiętniający dokonania wojenne króla Asyrii
  • Waza portlandzka – biało-niebieskie szklane naczynie datowane na pierwszy wiek p.n.e. z pięknymi zdobieniami

Z uwagi na jego rozmiary najlepiej poświęcić więcej niż jedną wizytę na jego zwiedzanie.

Londyn i jego niezwykła architektura

Big Ben

Big Ben to obiekt, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Wieża zegarowa Elizabeth Tower jest jedną z wizytówek angielskiej stolicy. Czy istnieje osoba, która nie zachwyciłaby się nią i nie zrobiła kilku zdjęć?

London Eye

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych diabelskich młynów na świecie. Podczas wizyty w Londynie grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości zobaczenia zachwycającej panoramy miasta z jednej z jego kapsuł i uchwycenia jej na zdjęciu.

Pałac Buckingham

Największy na świecie pałac będący siedzibą angielskiej monarchii. Jeden z najpiękniejszych przykładów architektury barokowej. Przy odwiedzeniu go warto wziąć pod uwagę godzinę, aby mieć okazję ujrzeć na własne oczy zmianę warty. W miesiącach letnich ma to miejsce codziennie o godzinie 11:30.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Sklep przy platformie 9 3/4

Istna gratka dla fanów książkowego czarodzieja, Harry’ego Pottera. Możemy kupić tam różnego rodzaju gadżety związane z sagą – koszulki, szaliki, figurki i maskotki a nawet idealnie odwzorowane magiczne różdżki. Będąc przy platformie 9 3/4 warto skorzystać z okazji na zrobienie sobie zdjęcia z wózkiem na bagaże podobym do tego, który był użyty przez głownego bohatera serii. Wózek wyróżnia się tym, że częściowo znajduje się w ścianie.

Oxford Street

Jedno z najlepszych miejsc na zakupy w całym Londynie i jedno z najlepszych w całej Europie. Na Oxford Street znajduje się ponad 300 bardzo różnych sklepów! Kupimy w nich ubrania, biżuterię i zegarki czy obuwie, a kilkaset metrów dalej zjemy obiad czy napijemy się dobrej kawy lub herbaty.

Londyn – podsumowanie atrakcji

Londyn oferuje bardzo wiele miejsc, które warto zobaczyć. Część dopieści nasze podniebienie, część zaspokoi naszą ciekawość dotyczącą historii, a jeszcze inne zachwycą nas swoim bezdyskusyjnym pięknem. Warto dać miastu szansę i dać się zaskoczyć jego oryginalnością i urodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj